Dom nad rzeką -> Wielkopolska, prywatna posesja

Na potrzeby realizacji dostarczono materiały:

  • kostka granitowa szaro-żółta "MIODOWA" Strzelin płomieniowana regularna o wymiarach 10x10x6 cm
  • kostka granitowa szaro-żółta Strzelin surowo-łupana nieregularna 8/11 cm
  • opornik granitowy szaro-żółty "MIODOWY" Strzelin płomieniowany 6x20x80-120 cm
  • schody granitowe szaro-żółte "MIODOWE" Strzelin płomieniowane w grubości 3 cm (stopnice, podstopnice)
  • krawężniki najazdowe szaro-żółte "MIODOWE" Strzelin płomieniowane 20x20 cm ze skosem
  • kamień łamany poprodukcyjny do gabionów
  • Łączna ilość materiałów to ok: 300 m2 kostki płomieniowanej i 200 ton kostki surowo-łupanej

Założeniem projektu było zabudowanie terenu materiałem naturalnym, trwałym, który jednocześnie będzie komponował się z całością bryły domu i jego dodatkowymi zabudowaniami. Materiałem, który będzie wtapiał się w naturalne otoczenie oraz nadawał przyjemnego, ciepłego odczucia. Materiałem, który nie będzie odznaczał się od całości domu i jego otoczenia.

Materiał miał być jak najbardziej pasujący do zastosowanych już materiałów wtapiających się w melanż kolorów natury w połączeniu z drewnem wykorzystanym na tarasach jak i budynkach dodatkowych. Materiał, który będzie praktyczny i trwały, który umożliwi mieszkańcom domu swobodę korzystania z zabudowanego terenu w różnych porach roku. Stąd zastosowanie materiałów ciętych wraz z łupanymi.

Materiały cięte zastosowane zostały w miejscach najbardziej uczęszczanych, gdzie jest przestrzeń do zabawy i gdzie najczęściej się chodzi bądź manewruje samochodem podczas wjazdów / wyjazdów przed garażem. Miejsca te mają być łatwe w użytkowaniu, tj. równe, które łatwo można czyścić poprzez zamiatanie, mycie lub odśnieżanie. Pozostałe przestrzenie są wykonane w sposób praktyczny, gdzie jest miejsce na zaparkowanie auta, odstawienie różnych innych sprzętów lub przedmiotów o dużych gabarytach, które używane są na zewnątrz. Dodatkowo z zamysłu powierzchnia łupana ma stanowić bezpieczeństwo podczas wjazdów i wyjazdów z posesji w porze zimowej.

Termin realizacji: styczeń 2019 r. - kwiecień 2019 r.

↞ Wróć do pozostałych realizacji